PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 29.01.2023
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Mezinárodní hudební festival Souznění letos sází na legendy a velká jména

Mezinárodní festival hudby, adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění letos nabízí unikátní programovou mozaiku. Zahrnuje Otu Baláže, Cigánské Diably, Radůzu, Gustáva Beláčka, Vojenský umělecký soubor Ondráš a mnoho dalších uznávaných umělců a seskupení.
Čtyřiadvacátý ročník Souznění začne už 7. prosince v Ostravě a potrvá pět dní. Do 11. prosince zazní v Ostravě, ve Frýdku-Místku, v Kunčicích p. O., Kozlovicích a Hukvaldech koncerty špiček domácí scény i uznávaných hostů ze Slovenska a Polska. „Radůza vystoupí s kapelou ve speciálním vánočním programu. Špičkový muzikant i autor Ota Baláž přijede s Balage Bandem a Terezou Kopáčkovou. Basbarytonistu Gustáva Beláčka uslyšíme v dramaturgicky jedinečném programu, ve kterém vystoupí také mezzosopranistka Terézia Kružliaková Babjaková, Spectrum Quartett, Trombitáši Štefánikovci z Nimnice a varhaník Waclaw Golonka z Polska. Zahajovat ovšem budeme neskutečně skvěle znějícími Cigánskými Diably z Bratislavy,“ avizuje dramaturg a ředitel festivalu Souznění Z. Tofel.
Gypsy Devils, jak famózní slovenské Diably znají v zahraničí, otevřou pětidenní festivalový zážitek ve středu 7. 12. od 19:30 hodin speciálním vánočním koncertem ve Studiu I Českého rozhlasu Ostrava. Díky rozhlasovým vlnám se jejich umění přenese živě i na Zlínsko a Brněnsko. „Mají talentu a energie na rozdávání. Koncertovali od Vídně přes Londýn po australské Melbourne nebo třeba v Šanghaji v Číně. Reprezentovali Slovensko v rámci národního programu dvou olympijských her, mají za sebou bezpočet festivalů, třikrát získali slovenskou Grammy. Slyšel jsem je i poznal osobně, jsou to citlivé osobnosti, a ďábelské je na nich opravdu jen jejich neuvěřitelné umění,“ míní Zdeněk Tofel. Přímým přenosem se nevšední zážitek dostane i na YouTube kanál Koncerty Českého rozhlasu.
O den později, tedy ve čtvrtek 8. 12., se v kostele sv. Jana Křtitele ve Frýdku-Místku od 18 hodin sejde už výše zmíněná pestrá paleta skvělých hudebníků, a to v programu nazvaném Hudba Vánoc bez hranic. Gustáv Beláček je mezinárodní hvězdou klasické hudební scény. Vystupuje na prestižních scénách Royal Albert Hall v Londýně, Concertgebouw Amsterdam, Groβes Festspielhaus v Salzburku a festivalech Rheingau Musik Festival, Pražské jaro, MHF Leoše Janáčka v Ostravě, Luzern Festival nebo v současnosti v Anglii v Janáčkově opeře Věc Makropulos. Půvabná pěvkyně Terézia Kružliaková Babjaková je od roku 2003 sólistkou Opery Slovenského národního divadla. Má i řadu zahraničních zkušeností a české publikum ji zná mimo jiné z Pražského jara. Spectrum Quartett je skvělé houslové kvarteto. A od Štefánikovců můžeme pro změnu očekávat mistrovskou hru na unikátní pastýřské nástroje, včetně trombit a fujar.

Pátek 9. 12. bude patřit Radůze s kapelou v jedinečném koncertu S vánočním časem, a to v Kunčicích pod Ondřejníkem. Nositelka řady ocenění, která vystupovala s mnoha nestory české hudební scény a mj. byla „předskokankou“ hvězdy amerického popu Suzanne Vega či skvělého Brita Mikea Oldfielda, vystoupí od 18 hodin v sále Galerie Karla Svolinského v Kunčicích p. O.
Balage Band feat. Tereza, funky-soul-rocková kapela, kterou založil Ota Baláž, když objevil Terezu Kopáčkovou, mladou dámu s neuvěřitelnou energií a podmanivým hlasem, zahraje během Galakoncertu v obecním sále v Kozlovicích v sobotu 10. prosince od 18 hodin. Toto uskupení je dalším skvělým počinem hudebníka, dirigenta a skladatele, kterého mají asi mnozí spojeného s Kamilem Střihavkou a Michalem Pavlíčkem ve skupině BSP nebo třeba s inscenací české verze Jesus Christ Superstar. Současná produkce Balage Band s Terezou je přitažlivá napříč generacemi.
Neděle 11. prosince bude patřit Hukvaldům a velmi působivému programu Cesta světla profesionálního Vojenského uměleckého souboru Ondráš. Cesta světla - autora a vynikajícího muzikanta Jiřího Slavíka - je hudební cyklus vyprávějící příběh narození Ježíše Krista a lidových Vánoc. Hudebně vychází především z dobře známých českých a moravských koled, které však zazní v nevšedních orchestrálních a vokálních aranžmá. Posluchače čeká barvitá cesta ke Kristovu narození, stejně jako k lidskému pochopení této zázračné události.
V rámci adventního festivalu Souznění vystoupí také mladá talentovaná účastnice soutěže WCOPA v USA Izabela Jati, kterou dobře znají diváci Národního divadla moravskoslezského, kde debutovala už ve 12 letech hlavní dětskou rolí v muzikálu Kočky. Dále Chodský soubor Mrákov, Cimbálová muzika Konopjan, Pěvecký sbor Cantamus, Soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda, Dechová hudba Kozlovice, Dětský folklorní soubor Valášek z Kozlovic a další úspěšné dětské soubory. „Navíc se návštěvníci mohou poprvé od roku 2019 znovu těšit na krásný a hodnotný vánoční doprovodný program. Od pochůzek s koledou, přes oblíbený kulinářský a řemeslný jarmark či živý Betlém a příchod Tří králů v sobotu Kozlovicích až po milý Vánoční jarmark a program s místními talentovanými interprety v neděli na Hukvaldech, který vyvrcholí zmíněným koncertem VUS Ondráš z Brna,“ uzavřel dramaturg a ředitel festivalu Souznění Tofel s tím, že kompletní program je na webu www.souzneni-festival.cz.
Vstupenky jsou ke koupi na webu festivalu, nebo přímo na místě konání každého z koncertů.


Generálním partnerem MF Souznění je Moravskoslezský kraj. Hlavní partnery jsou statutární město Frýdek-Místek a obce Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice a Hukvaldy.

Kontakty:
Dramaturg a ředitel MF Souznění
Zdeněk Tofel, tel. +420 604 245 814
e: tofel.zdenek@post.cz
w: www.souzneni-festival.cz

Mediální zastoupení
Eva Kijonková, tel. +420 721 857 097
e-mail: eva.kijonkova@ek-media.com

Zveřejněno 05.12.2022 v 09:50 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA